1 lipca 2020

CCTV

System Telewizji Dozorowej

System telewizji przemysłowej zwanej często telewizją dozorową jest systemem przekazywania obrazu – coraz częściej razem z dźwiękiem w zamkniętym systemie – służący do nadzoru oraz poprawy bezpieczeństwa w pomieszczeniach lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery.

Niezależnie od rodzaju systemu, każdy składa się z kamer oraz urządzeń rejestrujących i zarządzających. Najbardziej rozpowszechnionymi systemami CCTV oferowanymi klientom są systemy kamer analogowych w połączeniu z cyfrowymi rejestratorami obrazu.

ALPREX oferuje zainstalowanie urządzeń telewizji dozorowej, służących do obserwacji i rejestracji zdarzeń oraz weryfikacji sygnałów alarmu w obserwowanych strefach chronionego obiektu.

Dynamiczny rozwój technologii związanych z możliwościami cyfrowego zapisu obrazów, oraz nasza otwartość na wszelkie innowacje w tej branży umożliwiają, byśmy mogli zaoferować Państwu, stosownie do potrzeb i możliwości finansowych, najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania takich firm jak HIKVISION, DAHUA, SAMSUNG, D-MAX, BOSCH, NOVUS, ULTRAK, FORTEC i innych, zwiększające poczucie bezpieczeństwa chronionego życia i mienia.

Dostęp i zarządzanie systemem

Nowoczesne systemy telewizji dozorowej umożliwiają zarządzaniem dostępem do ich konfiguracji oraz obsługi. W zależności od potrzeb istnieje możliwość ograniczenia obsłudze dostępu wyłącznie do obserwacji bądź też podstawowych funkcji jak odtwarzanie i archiwizowanie zgromadzonych materiałów. Najnowsze systemy dają możliwość zarządzania, podglądu, sterowania (kamerami obrotowymi) z dowolnego miejsca na świecie przy wykorzystaniu sieci komputerowych, jak również w niektórych wypadkach przy wykorzystaniu telefonów i sieci komórkowych.